Sezam otvor sa

Autor: Radovan Bajer | 14.10.2013 o 9:37 | (upravené 14.10.2013 o 10:13) Karma článku: 7,11 | Prečítané:  598x

Dnes bude písať na tému podnikania na Slovensku, a prečo práve táto téma? Nechcel som písať, ale moje srdce už našepkávalo, aby som sa podelil s Vami o skúsenosť a teda o nemilé prekvapenia slovenských podnikateľov. Toto berte ako recenziu a tých čo sa toto týka ako námet na zmenu.

Keďže mám občianske združenie a v rámci tohto združenia pracujem na zaujímavom projekte, na tento projekt potrebujem stavebný materiál. Na Slovensku máme dva typy podnikavých snaživcov. Tých dobrých, čo naozaj dajú pre firmu aj to posledné a nie len pre nich, ale aj pre svojich zamestnancov. Kupujú nové stroje, zveľaďujú firmu, no a v neposlednom rade doprajú svojim podriadeným odmeny vo forme výplat, benefitov, bonusov a inej vecnej, finančnej a aj morálnej podpory.

Ten druhý typ podnikavca by sme mohli označiť za homo sapiens circumscriptor. Každý si môže preložiť latinský výraz. Tento druh sa vyznačuje tak, že zvyčajne mešká s výplatami, jeho firma síce vypadá veľkolepo pretože jeho majiteľ a spoločníci sa vozia na luxusnom aute, možno majú pekné sídlo, ale to je tak asi všetko. To, že ich zamestnanci hladujú, nedostanú včas výplaty, je jedna strana mince. Ja sa chcem pozrieť na tú druhú. Akcia šmejdi je známa každému z nás. Ale keď si ideme kupovať tovar do bežného kamenného obchodu, kde nám ponúkajú šmejd a ešte sa budú hádať o jeho kvalite.. Tak to je choré. Tento krát sa budem sťažovať na kvalitu reziva, čo sme potrebovali pre náš projekt. Dám porovnanie dve firmy. Jedna zo severu, regióna, kde je práca vzácna a každá objednávka na píle znamená pre túto firmu spásu a druhá firma má sídlo v Bratislave. Pri kúpe materiálu v prvej firme Vám ochotne dovezú tovar za pre mňa symbolickú cenu do Bratislavy bez problémov, pomôžu zložiť tovar a poprajú všetko dobré.

správne narezaný hranol

Správne narezaný hranol podľa rozmerov.

Tá druhá firma taká zaujímavá nie je. Za pár hranolov KVH si pýtajú zaujímavé ceny a doprava? To je škoda rečí spomínať. A teraz k veci. Na obrázku uvádzam dva druhy hranolov. Ten krajší, s pekným rezom je hranol z pre nás neznámej firmy zo severu Slovenska. Ten bratislavský hranol asi nebudem komentovať. Keď si žiadam narezať hranol na presnú mieru, aby nám zapasoval tam kam má, tak čakám to, že to bude 100% sedieť. Ale keď firma dodá hranol o rozmeroch menších ako som žiadal a tvrdí, že rozmer ktorý požadujem je len hrubý rozmer a orežú to asi motorovou pílou a žiadajú za toto peniaze? Tak tomu poviem drzosť a hanba hrubého zrna. Hanba pre tých, čo podnikajú s drevom a vďaka takýmto firmám sa znižuje potom úroveň pohľadu na podnikanie na Slovensku. V dobe, keď by sa mali podnikatelia a živnostníci spojiť proti nezmyselným poplatkom zo strany vlády, čo vedie k deštrukcií podnikateľského prostredia (sám mám firmu), v dobe, keď sa poskytujú dotácie pre bohaté firmy a malý podnikatelia živoria sa nájde čierna ovca. A potom sa v podstate nečudujem, že bežný občan nakladá na firmu a podporuje Smer-SD v rámci týchto poplatkov s odpoveďou: Veď sú to aj tak zlodeji, podvodníci, dodali zlý tovar, sú neochotný a drzí.

 

Zle odrezaný hranol

zlý hranol

Takto vypadá hranol z Bratislavy, zle urazený a kratší než sme požadovali.

Takže chcem poďakovať touto cestou firme Sezam s.r.o. za jej „super KVH hranol“ a odkázať jej, aby zmenili spôsob podnikania v Bratislave a ostatným dobrým podnikateľom a živnostníkom prajem všetko dobré v tejto zlej dobe, čo nás ešte čaká a pevné nervy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?