Nech žije znižovanie nezamestnanosti - kde sa vidíte za x rokov?

Autor: Radovan Bajer | 26.10.2013 o 18:22 | (upravené 26.10.2013 o 19:01) Karma článku: 10,40 | Prečítané:  534x

Tak a je to tu zas. Voľné pokračovanie na tému zamestnania na Slovensku. Tak či onak, stále som neprišiel na to, aký ma byť nový uchádzač o zamestnanie. Je to nový typ človeka? Homo-sapiens-idealus? Možno by som to zmenil na Homo-sapiens-analus, pretože Slovensko je v oblasti uchádzania sa o prácu v zadnej časti tela.

Viete aký je rozdiel medzi rozprávkou a mýtom o Slovensku? Rozprávka začína: Kde bolo, tam bolo, Mýtus o Slovensku: Kde bolo, tam nie je. A je to tak, práce na Slovensku nie je dosť. Aj keď nám tu súdruh Richter ukazuje graf znižovania nezamestnanosti, úrady práce praskajú vo švíkoch a ľudia sú nervózni. Do toho prichádza aj obdobie, keď slniečko skôr zapadá, začína sa zima a teda zvyšuje sa aj depresia. A keď je človek bez práce, bez peňazí a bez nálady, tak je to prvý krok k depresiam a následne suicidite. Zvyšujú sa počty chorých ľudí, lenže ísť naródovať (PN) asi nie je ok, po prvé nemá človek za čo si kúpiť lieky a po druhé dobre vieme ako v tejto stoke vyzerá zdravotníctvo..

Ale nezišli sme sa tu preto, aby sme diskutovali o veciach, ktoré sú nám všetkým známe a tým umelým štatistikám 45% populácie červených priateľov to bude známe čoskoro.. Každý človek, ktorý sa snaží získať prácu prechádza výberovými kolami. Prvé, druhé, tretie a možno aj štvrté a čaká 2 mesiace na to, že sa mu možno ozvú alebo neozvú. Je to stres a silný tlak na človeka. Ako sa má vôbec postaviť k pohovoru, keď je viac než známe, že 50% je dopredu dosadených, že sa jedná o rodinkárstvo alebo žeby sa nejaká dievčina ako zúfalý čin rozhodla ísť až do extrémov, aby si získala prácu? Aj toto sa na Slovensku deje, ale každý si zatvára pred tým oči. Alebo o tom nechce poučť. Pracovníčky HR a komplet HR oddelenia sú nejaká zvláštna kasta ľudí. Ja neviem ako sa tam dostali, aké majú vzdelanie, ale keď počujem a vidím ako to fuguje, tak mám pocit, že sa jedná o dokolané bytosti, ktoré na základe telepatie vedia prečítať človeka a nemajú pri tom vzdelanie v oblasti psychológie. Je vporiadku, keď pracovník HR povie človeku, čo sa uchádza o prácu, že Vás toto baviť nebude? Asi to nie je ok, a je viac než jasné, že takéto "výberká" sú obyčajná fraška. Ako sa má uchádzač o prácu cítiť, keď mu toto HR pracovník povie. Zvyčajne sa jedná o firmy, ktoré majú svojho uchádzača, ale HR si vykazuje výkon, tak prečo nepozvať nešťastníkov na pohovor. Dáme im nezmyselné testy, požiadavky, ktoré sa učí človek pri najmenšom x mesiacov alebo rokov. Nikto z neba učený nespadol a teda očakávať človeka zdatného v SAP-e alebo iných účtovných programoch, alebo skladovom hospodárstve a pritom mať na pozícií uvedené vhodné pre absolventa, tak je to choré, že dostávajú odpovede druhu: Bohužiaľ zamietame, pretože nemáte skúsenosti s programom zameraným na skladové hospodárstvo... ??? Preboha, veď sa to učím na škole, nie? Ono by bolo dobré si pozrieť aj pri absolventoch to, akú majú školu - študijný program alebo aké mali predmety, keď to tam uvádza v CV. Ale to by museli HR pracovníci aj čítať alebo mať ochotu čítať. Ja nechcem hádzať všetkých HR do jedného vreca, ale podľa mňa by mala byť nejaká asociácia na HR, kde sa budú robiť školenia, kurzy a HR by mal byť človek s odbornými vedomosťami. Rozhoduje o všetkom a nie o tom, kto má aké pekné šaty, alebo tento je moc inteligentný a preto ho radšej nepríjmem, pretože sa bojím o to, aby ma nevytlačil.

Ako sa hľadá práca v Bratislave? Ja som do teraz nepochopil ako to funguje, ale nechcem sa dotknúť východniarov, no mám pocit, že keď sa človek z Bratislavy alebo okolia uchádza o zamestnanie a firma v BA je pod vedením ľudí z východu, tak skončili.. A dokážte, že to tak nie je. Je.. Aj takto sa robia rozdiely medzi západom a východom a tá nenávisť začína tu. Práve tu. A takto sa mstia aj ľudia zo západu proti tým z východu. Ale chcem upozorniť na fakt, že to praví Prešpuráci nie sú. To sú demagógovia..

Kde sa vidíte o 5 rokov?

V tvojom zadku pán HR pracovník. Áno, píšem to tak doslovne, pretože toto je ďalšia nezmyselná otázka od divných princezničiek alias HR pracovníčok. Je to chorá otázka tak, ako je chorý tento systém. Keď človek mlčí je zle, keď povie, že v tejto firme, tak je tiež zle. Tak kde teda? V dobe, keď si človek nemôže vyberať prácu, v dobe Richterovej fiktívnej 14% nezamestnanosti a v skutočnosti už možno aj 16 alebo 17 reálnych percent, je táto otázka irelevantná. A preto buď túto otázku žiadam, aby HR prestali klásť alebo ich verejne touto cestou vyzývam na toto: Žiadam odpoveď na otázku, kde sa vidíte o x rokov Vy?

O ďalších nezmyselných a nelogických otázkach HR pracovníkov a problémoch pri získavaní si práce na Slovensku zas niekedy nabudúce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?