Pravidlá cestnej premávky pre Bratislavu a okolie

Autor: Radovan Bajer | 19.11.2013 o 17:05 | (upravené 20.11.2013 o 7:47) Karma článku: 7,04 | Prečítané:  791x

Vážený vodič a nevodič, Vážený polovodič. Do rúk sa Vám práve dostali nové pravidlá cestnej premávky pre Bratislavu a okolie. Dúfam, že Vám bude nápomocná a verím, že si z nej zoberiete nielen ponaučenie, ale poskytne Vám cenné rady ako sa správať v hlavnom meste a na čo si dávať pozor. Táto príručka je rozdelená do kategórie chodec a šofér. Na začiatok pojmy: 1. Vodič - homo sapiens inteligentus driverus 2. Polovodič - homo sapiens nervozus kolonus kiksus 3. Nevodič - homo sapiens amaterus

Kapitola 1. Cestná premávka

Na ceste sa v Bratislave a v širšom okolí môžeme stretnúť s rôznymi druhmi, ktoré sú niečím charakteristické. Je veľmi dôležité predvídať a samozrejme poznať príručku, aby sme mohli správne zareagovať...

1. Domorodec - vyznačuje sa pokojnou jazdou, dáva pozor nielen na seba, ale sleduje aj okolie. jeho vlastnosť je pozornosť, ústretovosť, dodržiava rýchlosť, radenie a dáva prednosť. Pojem ako reťazové radenie je pre neho samozrejmosť. Jeho zvláštnym znamením je to, že začína byť ohrozeným druhom..

2. Prisťahovalec snaživý - obzvlášť nebezpečný jedinec, jeho vlastnosťou je drzosť a arogancia, snažím sa infiltrovať medzi domorodca. Zvyčajne sa odhalí na sídlisku, keď má špz mimo BA alebo BL a na druhý deň je už preznačený. Samozrejme jeho zvláštnosťou je to, že si myslí, aký je blavák a robí druhým zle. Všímavý jedinec ho hneď rozpozná, odporúčam ho pri kolízií nevytrubovať, ale v duchu si pomyslieť, aký je blbec. Zvyčajne tento druh skončí v jarku alebo prvom stĺpe verejného osvetlenia. Treba sa len modliť, aby nestrhol zo sebou nevinné obete.

3. Sicílčan - hlavným znakom je špz SC - jeho super dementné jazdné vlastnosti spozná bežný mimobratislavský vodič na dialnici, pri odbočke Senec.. Už tu nastupuje jeho agresia spôsobom takým, že v plnej rýchlosti sa preradí z pravého pruhu do ľavého bez ohľadu na iných. Jeho štýl jazdy by som označil reklame na vložky Always. Uričte to poznáte, spievajú bližšie bližšie, bližšie bližšie. Áno, sú to lepiči a keď nemáte pevné nervy, tak čoskoro rezignujete. No bacha, aby ste neskončili v dopravnom servise. Ak ráno počúvate na rádiu info o nehode na ceste medzi SC a BA, zvyčajne v tom má prsty tento druh. Tento druh je terčom posmeškov a hlavne fotiek v nákupných centrách pri parkovaní..

SC

4. Veľké autá - rozdelenie na dve časti... Cicušky a rambovia. Ich vlastnosťou je totálna arogancia, drzosť, sprostosť a hlavne vyhrážky. Okrem toho veľkého auta majú zmysel pre humor v podobe vyhrážok, vytrúbení a náznakov toho, že Vás zabijú. Pri strete odporúčam ich nechať na pokoji, nakoľko sú veľký kamaráti s príslušníkmi polície a v drvivom prípade by sa Vám mohli pomstiť. Pravidlo ži a nechaj žiť je v tomto prípade obzvlášť dôležité.

5. Postihnutý - zvyčajne sa objavujú pri nákupných centrách a v Starom meste, kde je problém zaparkovať. Mestská polícia Vás pošle do zadku a nedajbože by chcel využiť ich miesto ozajstný človek s postihnutím, jednoducho má smolu...

HN

6. Mimobratislavský "super" šofér - obrazne označný druh vodiča, ktorý má v meste problémy s jazdením, radením, križovatkami.. odporúčam sa vyzbrojiť trpezlivosťou...

7. Bezsmerovkový - táto rasa má jeden nedostatok. Boh im nenadelil využívať naraz viac funkcií. Vlastnosťou je to, že nevedia používať smerovky, radia sa z pruhu do pruhu, dupnú na brzdu a zmenia smer jazdy. Treba byť pri nich opatrný.. Zvyčajne táto vlastnosť je v kombinácií s iným druhom ako sicílčan, cicuška, rambovia, Prisťahovalec snaživý

8. Zipsár - najčastejšie sa prejavujú v kolóne, keď sa má radiť z vedlajšej cesty iné auto. Zips im nič nehovorí, taktiež pojem slušnosť a ochota sú mimo ich slovníka.. Obzvlášť sú náchylný na túto značku:

zips

9. GSP-kár - ich charakterom je to, že vyliezajú von zvyčajne počas nákupnej horúčky, smer nákupné centrum, ignorujú okolie, pretože sa tešia z navigácie primontovanej na čelnom skle, kde s nadšením sledujú ako ich autíčko sleduje navigačnú čiaru. Nech žije pojem "po sto metroch odboč v pravo"

10. Mobilový - mobil, mobil, sms, mobil. Jednou rukou riadia, druhou sms-kujú. Pozor na nich, pretože nie každý dokáže robiť 4 veci naraz. Zvyčajne to končí nehodou..

11. Parkujem ako ... - tento druh sa vyskytuje na parkoviskách v nákupných centrách. Majú ďaleko od pojmu slušnosť, nevadí, že tam chcú parkovať aj iní. Ja som zaparkoval, nie? Obzvlášť nebezpečné je, keď sa stretnú takýto dvaja magori vedľa seba. Zacítia svoju rasu a zvyčajne to končí tak, že medzi nimi by sa mohlo vojsť ešte jedno vozidlo, ale nevojde sa, pretože ich rituál spoznávania sa je na hranicu jedného boxa.

 

blb

A kopec iných borcov, ktorý ma teraz nenapadajú.

Kapitola 2. Chodci

1. Arogantný - tento chodec chodí krížom krážom po prechode bez toho, aby sa pozrel doľava alebo doprava. Nehroziť nielen seba, ale ja auto im nič nehovorí. Počuli, že pred autom majú prednosť, čo je pekné, ale následky ich akcií sú ešte zaujímavejšie. Z času na čas to skúšajú aj pri električkách.

2. Paličkový dôchodca - druh veľmi nebezpečný, hádže sa pred auto mimo prechodu. Výskyt trhovisko Miletičova. Zdroj Ružinov. Chodia cez cestu aj na červenú a nedajbože im oponujete, začnú do Vás búchať paličkou, ktorú pred tým používali na stabilitu, ale pri takejto akcií mimo využívania pre uvoľnovanie miesta v MHD ju majú ako nebezpečnú zbraň pre Vaše auto.

dôchodca

3. MP3-kár - zvyčajne mladý človek, čo má v ušiach slúchatká a okolo neho svet neexistujte.. A cestná premávka tiež nie. Pozor na nich, trúbenie nepomôže, jemu je to jedno a Vás majú za idiota...

Takže toľko k prvému dielu príručky, verím, že ju vezmete s humorom, ale sa aj zamyslíte, či to ako sa správate na ceste nespadá do jednej z kategórie a či by som nemal niečo s tým spraviť. Príkladne sa poučiť a zmeniť sa. Samozrejme Senčania, neurážajte sa, netýka sa to všetkých, ale úprimne, stačí sa ráno previesť po dialnici do Bratislavy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?