V Bratislave nič nové pán Fico

Autor: Radovan Bajer | 21.11.2013 o 10:17 | Karma článku: 17,42 | Prečítané:  1100x

Nedávno ma pobúrila správa o vyhlásení predsedu vlády pána Fica, že Bratislava nie je Slovensko a troška tú informáciu zaobalil. Najprv som sa z chuti zasmial, ale neskôr som si začal uvedomovať veľmi dôležitý fakt-skutočnosť, ktorý ako rodený Bratislavčan začínam pociťovať.

Bratislava má veľmi bohatú históriu, tradíciu a kultúru. Bola terčom náletov počas druhej svetovej vojny, takže mala aj svoje bodnutia do chrbta. Ale po každé sa z toho spamätala. Prežila obdobie totalitného režimu, samozrejme že nám „komunisti“ uštedrili aj veľa rán v podobe devastácie kultúrnych pamiatok, ale na druhej strane dopriali rozvoj mesta, rozširovali ho. Mesto bolo zdrojom priemyslu, píšem bolo, pretože okrem Slovnaftu už toto mesto nemá nič. Nepočítam VW Slovensko, čo leží už skôr na Záhorí. Do nášho mesta pán Fico začali chodiť davy ľudí za prácou, niektorí tu ostali aj bývať. Každý správny človek by mal vedieť mať rád svoje mesto. Ja to svoje ľúbim nadovšetko a vždy ma srdce bolí, keď sa tu niečo zomelie. V poslednej dobe začali v meste rásť nové stavby, skleníky, v ktorých sa začali usídľovať firmy a tieto firmy začali zamestnávať v drvivej väčšine mimo bratislavských zamestnancov. Nalejme si čistého vína a otvorene poviem, že ľudí z východu. Sú dva typy východniarov, tí, ktorí toto mesto považujú za svoj druhý domov a správajú sa tak k tomu a tí, ktorí ho cicajú, správajú sa tu ako grobiani a v piatok dvihnú kotvy a odtiahnu preč. Majú k tomuto mestu totálnu nechuť, averziu a neznášajú Bratislavčanov. A prečo pán Fico? Veď im toto mesto dáva prácu, poskytuje im útočisko. Keď Vaša vláda pán premiér nie je schopná zabezpečiť pracovné miesta na východe a premiestniť tam príkladne úrady, tak bohužiaľ musia dochádzať za prácou do Bratislavy. Mňa by zaujímalo, či aj príkladne človek pracujúci v zahraničí sa správa k mestu tak isto. Nie, má rešpekt a obľubuje si ho. Ale na Slovensku sa to akosi stráca. Nevážime si totiž hodnoty. A do toho ešte príde Váš výrok o Bratislave len preto, lebo Váš človek nedostal v župných voľbách preferencie. A prečo by aj mal dostať, že? Bratislavčan v drvivej väčšine dobre vie, čo robíte na Slovensku s Vašou vládou. Dávate rany istoty a nie sociálne. A to spôsobuje ten masový nárast pracovného turizmu smer východ –západ. Ani jeden z Vašich voličov do mesta nedáva odvody, len ho vybýva ako Róm novú bytovku a ide preč. Vďaka Vášmu výroku sa teraz budú mimobratislavský správať ako kobylky a totálne toto mesto budú považovať za hnoj, čo treba dať dole. A to nie je dobré.

Je smutné, že tu žijete, pracujete a užívate si slasti tohto pre Vás cudzieho mesta. Možno toto mesto Vás a Vašu stranu nemá rado politicky a aj Vám to ukázalo, ale je voči Vám tolerantné a dáva Vám a Vašim voličom prácu, dočasný domov. Tak prosím nebuďte alibista a nenaháňajte si svojich voličov aj takýmito vyjadreniami. Keď nemáte vzťah k Bratislave, tak tu nežite, bývajte inde a dochádzajte do Bratislavy tak ako iný a zažívajte pocit tlačeníc v MHD, vlaku, zápche na cestách (bez toho, aby ste mali na autíčku majáčik). Neviete si to predstaviť, že? Chápem.. Je to zlé a radšej tu budete bývať a využívať lono tohto mesta, čo Vás prichýlilo. Ale ak stále tvrdíte na tom, že Bratislava je štát v štáte, tak toto mesto s Vašou stranou, ktorá má sídlo tiež v Bratislave Ružinove zbaľte a nechajte nás na pokoji a robote svoju politiku niekde inde!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?