Ako som skončil kariéru "výberu SME"

Autor: Radovan Bajer | 28.11.2013 o 7:26 | (upravené 28.11.2013 o 15:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  477x

Prečo som bol vyradený? Stránku blog.sme.sk spravuje denník SME a preto aj o výbere SME rozhodujú správcovia blog.sme.sk na základe vlastných subjektívnych kritérií (keďže objektívne kvalitu odmerať nevieme). Do Výberu SME sú vo všeobecnosti zaraďovaní ľudia, ktorí: 1. píšu články, ktoré považujeme za kvalitné a najviac prínosné pre našich čitateľov 2. správajú sa kultivovane v diskusiách (pod článkami aj v interných diskusiách) 3. bez výnimky dodržiavajú kódex blogera 4. nezakazujú diskusie k svojim článkom (výnimky vo vážnych prípadoch povoľujú správcovia) 5. majú aspoň 15 rokov.

V úvode som skopíroval body, na základe ktorých sa správcovia SME rozhodujú o tom, kde koho dajú. Začal som písať možno pre niekoho zaujímavé články, zvyčajne to bolo o industriále. Ale prišla doba, keď začala Slovenskom zmietať vlna zvaná župné voľby. Medzitým som si dovolil spraviť taký humorný článok alebo skorej príručku pre vodičov smerujúcich do nášho hlavného mesta. Bolo to také vtipné odventilovanie sa. Ale následne sa udialo to, čo sa udialo a na základe týchto skutočností a faktov som nemohol ostať bez reakcie. Môj život nie je len priemysel, nie je to len chodenie po starých fabrikách, fotení komínov a vlečiek. Je to aj o niečom inom. Niekto si povie, že pekný suchar, v diskusiach vstupujem pod nickom CS2 :) Nejde o anonymitu, ale o to, že som bol skôr registrovaný ako diskutér a blog som registroval neskôr, čo znamenalo to, že si asi kvôli mojej neschopnosti neviem prehodiť nick na svoje meno a info, že som bloger.

Ale vrátim sa k tomu, čo je to ten pojem o niečom inom. Snaha niečo na Slovensku zmeniť. Zmeniť k lepšiemu. Nechcem byť kazateľ a niesom ani Fico, aby som diktoval iným, čo sa má alebo nemá robiť a ako sa zachovať. Ľudí v mojom okolí učím k bojovnosti za svoje práve, nebáť sa povedať nie alebo dosť! Je to ťažká cesta, pretože Slováci sú národ konzervatívny a bojazlivý. A tak ako som sa zúčastňoval protestov v rámci akcií Gorila, protestov učiteľov, sestričiek, zdravotníkov, ale aj podporoval kamionistov pri protestoch proti Skytoll.. Nič sa neudialo. Ale dianie sledujem ďalej.

Kvíz: koľký z Vás pozreli stránku Skytoll? Pozrite, čo majú hneď v úvode:

14. novembra 2013 – Október 2013 sa stal mesiacom s najvyšším výberom mýta vôbec. Komplexná služba elektronického výberu mýta zabezpečila pre Národnú diaľničnú spoločnosť 15,56 mil. eur a doterajší rekord z minuloročného októbra prekonala o 400 tis. eur. Je to iba druhýkrát od spustenia výberu mýta na Slovensku v januári 2010, keď suma mesačného výberu presiahla 15 miliónov eur. Oproti predchádzajúcemu mesiacu sa v októbri vybralo na mýte viac o 1,15 mil. eur.

Toto by malo vzhľadom na stav ciest na Slovensku ostať nepovšimnuté. Je jasné, že máme najdrahšie diaľnice na Slovensku, ale práve takéto veci by mali ostať nepovšimnuté? Slovák si povie, no a čo, čo ma je po nich.. A tak potom vypadá celé Slovensko.

Reakcia na župné voľby a nástup Kotlebu ma vystrelil s článkami vyššie a bol som rád, že si ma začali ľudia viac všímať vďaka čitateľnosti. Som smutný, ako sa teraz zachovali novinári a politici, čo nám v takom inom význame v podstate naznačujú, že sme ťuknutý na hlavu, pretože sme si zvolili to, čo sme si zvolili. Toľko rozruchu okolo toho, to že robia kampaň si asi neuvedomujú. A Kotleba sa vyjadrovať nemusí, veď sa za neho vyjadrujú novinári.

Keď Kotleba upozornil na skartovanie v BB, mal som pocit, že novinári si robia z toho výsmech presne tak ako si spravili šou z demonštrácií v Bratislave, kde ľudia svojským spôsobom vyjadrili protest proti zlodejom a goliernikom pôsobiacich vo vláde. Takto informujú noviny. Bohužiaľ. Aj o tom som písal na blogu, čudujem sa, že som už vtedy nebol odsunutý.

Posledné dva články v blogu o Ficovi a jeho skromnom vyjadrení o Bratislavčanoch a výsledku župných volieb mi zaručilo rýchly odsun mimo výber sme. Aj keď som mal dobrú podporu nie vďaka čitateľnosti, ale aj na mail som dostával pozitívny ohlas... Dobre, dobre, gramatika... :) Ale snažím sa dávať pozor, ono človek v tom zápale aj zabudne ísť na wc. Moja cesta skončila tak ako vlak na stanici Bratislava Filiálka. V poslednom článku som si to všimol, že čitateľnosť výrazne klesla, pretože väčšina z nás má nastavený výber SME. A preto takto rýchlo môže bloger zhasnúť s posledným zažiarením článku ako výbuch supernovy.

P.S. Nie som urazený, skôr smutný z toho, že ako rýchlo a promntne vie SME zakročiť v prípade, že sa blgoerovi darí zvyšovať karmu aj na článkoch, ktoré sú pre "niekoho" nepohodlné. A kódex blogera? Vyjadrovať sa o Rómovi ako o Cigáňovi je porušenie kódexu? Ak som aj na základe tohto bol odsunutý, tak sa hlboko ospravedlňujem a odporúčam novinárom pozrieť výkladové slovníky a stačí aj Wikipédiu.

Ospravedlňujem sa, keď som sa SME dotkol, ale je to môj pohľad na danú vec. Ďakujem všetkým tým, čo čítajú moje články a podporujú nie len mňa, ale vezmú si niečo z toho aj pre seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?