Novodobý Mein kampf?

Autor: Radovan Bajer | 29.11.2013 o 8:31 | (upravené 29.11.2013 o 18:10) Karma článku: 6,81 | Prečítané:  200x

V júli 1931 boli nezamestnané vyše štyri milióny Nemcov. Prudko sa zhoršujúce ekonomické podmienky otriasli dôverou verejnosti k politickým vodcom. Keď podpora vládnych strán upadla, začali sa presadzovať extrémne strany vrátane Nacionálnosocialistickej nemeckej robotníckej strany (nacistov), ktorá vznikla začiatkom dvadsiatych rokov pod vplyvom Adolfa Hitlera. Vo voľbách v roku 1930 nacistická strana dosiahla mohutný volebný úspech lebo sa obracala na stredné triedy, ktoré hospodárska kríza tvrdo zasiahla.

Keď sa politická kríza prehlbovala, niekoľko pravicových politikov sa rozhodlo využiť všeobecnú podporu nacistov, aby sa dostali k moci. Franz von Papen plánoval postaviť sa na čelo vlády a vládnuť spolu s niekoľkými nacistickými politikmi s podporou prezidenta Hindenburga, ale Hitler sa postavil proti tomu a sám ašpiroval na funkciu kancelára. Napokon v januári 1933 Hitler dosiahol svoj cieľ a stal sa ríšskym kancelárom. Von Papen ako vicekancelár sa mylne domnieval, že bude mať Hitlera pod kontrolou. Keď Hitlera v roku 1933 vymenovali za kancelára, mal byť len nastrčenou figúrkou a konať v záujme iných. Hitler to však nemal v pláne, zamýšľal využiť moc, ktorú dostal do rúk, a v tom ho jeho súperi vážne podcenili. Hitler za dva roky vytvoril diktatúru jednej strany a zničil demokraciu v Nemecku.

Už v roku 2012 prichádza politická strana, médiami označovaná ako radikálna a nacionalistická, v zahraničí označovaná dokonca ako neonacistická. V roku 2013 vyhral Marián Kotleba župné voľby. Všetci ostali zdesení. Otvorím noviny, Kotleba, počúvam rádio, Kotleba. Je všade.. Novinári robia veľmi dobrú propagandistickú agendu presne tak, ako Hitler v 30 rokoch 20.St. Veď to spomenul aj v knihe Mein Kampf. V úvode som citoval obsah referátu o nástupe Hitlera k moci. Keď sa človek pozorne začíta, tak si uvedomí, že história sa opakuje. Je kríza, nie len hospodárska, ale sú tu problémy s menšinami. Ľudia majú pokrk vládnych sľubov a riešení, ktoré nevedú nikam. Splnomocnenec vlády pre rómsku menšinu (možno sa nenazdáme a už to nebude menšina) je totálne neschopný niečo riešiť presne tak ako celá politická strana v ktorej vystupuje pod vedením známeho hereca a umeleca Igora Matoviča. Klub Oľano je v rozklade, veď sme sa to nielen dočítali v novinách po odchode pani Ritomskej, ktorá sa venuje hlavne pomoci luďom v oblasti Bossingu a mobbingu. Ľudia naletia hoci aj sľubom lacného plynu. Ale vráťme sa do reality a k Mariánovi Kotlebovi. Robí sa okolo toho toľko cirkusu, že možno nevedome alebo schválne sa neguje tento človek, aby to u ľudí vyvolalo negatívny efetk. Ale opak je pravdou a vo všetkom nájdeme dokonca fyziku. Zákon akcie a reakcie. A reakcia nenechala na seba dlho čakať.

Vláda si myslí, že sme blbí. Nuž, pán Fico a spolok si myslí, že národ je tupí ako stádo volov na obecnej ceste. Ee. Začína sa to pomaly, pomaličky a postupne. Presne tak isto ako si mysleli politici, že Hitlera využijú na svoju kampaň. Výsledok vieme. Po celom svete sa začínajú diať vďaka chamtivosti politikov a bohatých skupín, za ktorými stoja aj tí, čo v 30rokoch 20st. divné veci. Čoraz viac sa do popredia dostáva radikalizmus. A čudujeme sa? Phoenix stal znova z popoľa.

Odkaz pre novinárov a politikov. Mlčať znamená niekedy viac. A preto už prestante písať o Kotlebovi a začnite sa venovať tomu, čo dáva palivo pre tieto strany. V súčasnosti ste ako petrolej čo lejete do ohňa. Bacha! Lebo Vás to páni novinári a politici riadne popáli alebo spáli. Nechajme pána Kotlebu na pokoji a nech dokáže, že ľudia ktorí ho zvolili sa nemýlili a nemali šedý zákal. Aj z radikála sa môže stať normálny človek, ktorého budú ctiť a vážiť aj taký, čo teraz chodia páliť sviečky. Do teraz si len totiž vypalovali zrak pri telke a nič ich nezaujímalo. A zrazu sa všetci vedia dať do kopy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?