Úbohy čín Nemocnice verzus zúfalé kroky lekárov a pacientov

Autor: Radovan Bajer | 2.12.2013 o 7:36 | (upravené 2.12.2013 o 8:06) Karma článku: 10,57 | Prečítané:  255x

Predstavitelia lekárskeho odborového združenia (LOZ) na dnešnom stretnutí povedali, že spoplatnenie parkovania pred nemocnicami v bratislavskom Ružinove a Petržalke je nemorálne. "Cítime, že ide o bezprácny zisk do vrecka súkromnej spoločnosti, pričom sa úplne ignoruje ľudský rozmer. Cesta do nemocnice nie je luxusom, ktorý treba zdaniť, ale je nevyhnutnosťou a elementárnou potrebou. Parkovacie miesta sú súčasťou zabezpečovania zdravotnej starostlivosti občanom v nemocniciach. Vyberanie poplatkov od pacientov za parkovanie a vyberanie poplatkov tiež od lekárov a ostatných zdravotníkov je hyenistický výber mýta za nevyhnutný vstup do nemocnice,"

Toľko na začiatok, ktorý som citoval zo správy LOZ. Nie je tomu tak dávno, ako sme videli štrajk lekárov, ktorí aj pod hrozbou odmietnutia slúžiť a hromadnými výpoveďami, dosiahli zvýšenie platov. Samozrejme sa opäť ukázalo, aký sú Slováci národ. Všetko čo sa netýka mňa je u mojej zadnej časti tela a čo sa mňa týka, tak budem frflať. A presne to bol aj výsledok celého štrajku, ktorý mal svoj úspech, ale za takú cenu, že ešte teraz sa nájdu hordy frflajúcich ľudí na kvalitu zdravotnej starostlivosti a iné nedostatky. Dobre vieme, že za to môžu aj zdravotné poisťovne na čele so VŠZP, kde pôsobila súčasná ministerka zdravotníctva, ktoré s k tejto problematike postavili svojim spôsobom.

Kde bolo - tam bolo, boli nespokojné zdravotné sestry. Sestričky a ich pokus o zvýšenie platu by som mohol porovnať zo štartom sovietskej vesmírnej techniky, kedy po štarte z kozmodromu Bajkonur raketa neprekoná ani hranicu atmosféry a padá na zem. Toto isté sa stalo aj v tomto prípade. Až na pár jedincov ostali sestričky odstrčené a skoro každému Slovákovi to bolo zas u zadku. Samozrejme pokiaľ nepotrebuje pomoc a pri nedostatku začne vykrikovať, že je platcom poistenia. Áno, ale kam sa jeho peniaze dostanú alebo nedostanú už nevie.

 

Kde bolo - tam nie je. Parkovanie v Nemocnici s poliklinikou Ružinov. Bolo bezplatné a pri troche šťastia alebo skoršieho príchodu nebol problém zaparkovať. Teraz tiež nie je problém parkovať, ale za určitý poplatok. Všetko sa oplotilo, dokonca aj zelená plocha oddelujúca pristávaciu plochu pre vrtuľník kúsok od reštaurácie Štrngáč je oplotená. Teda vykolíkovaná. Keď som toto videl, tak som sa zasmial, ale je tam aspoň jeden kolík vynechaný pre sanitku, ktorá sa bude striafať do dierky, aby sa dostala k vrtuľníku. A čo sa stalo? Nič. Zas je ticho, lekári to zvýšenie platu môžu odovzdať firme irme za parkovanie, LOZ vyjadrujú poľutovanie nad danou vecou a Nemocnica funguje ďalej. Nesmiem zabudnúť na pacientov, ktorý budú mať teraz hlbšie do vrecka. Doplácame za zdravotnú starostlivosť, za zuby, lieky a platíme aj do zdravotnej poisťovne. To je také slovenské. Namiesto toho, aby tento národ povedal nie a spolu s lekármi spravili protestnú akciu, aby spravili čin, na ktorí budú všetci hrdo spomínať.. nie. Opäť sme zastrčili svoju hlavu do piesku. A ako to je teraz s parkovaním?

Ukazuje sa tu totálny egoizmus, pretože pacienti a lekári na drzovku začali parkovať v uličkách oproti nemocnici na Štrkovci a začali zaberať miesto pre ľudí, čo sa vrátia príkladne po nočnej domov a namiesto toho, aby šli do postele, krúžia ešte ďalšiu hodinu po okolí. To je výsledok nás všetkých. Jednoduchšie riešenie, namiesto iných činov. Som obeťou teroru? Nevadí, aj ja bude robiť nepríjemnosti iným. Dnes sú to nemocnice a zajtra skorumpovaný úradníček spraví teror niekomu z Vás v inom meste.

Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?