Viva, ja - v ohrození!

Autor: Radovan Bajer | 5.12.2013 o 7:38 | (upravené 5.12.2013 o 12:20) Karma článku: 14,33 | Prečítané:  292x

Rádio Viva môže na frekvenciách vysielať už len do 21. decembra, do kedy má platnú licenciu. Corporate Legal získala licenciu projektom INFO Rádia, ktoré má byť prevažne hudobné a zábavné, no chce sa tiež venovať spravodajstvu a publicistike. Upozorňujem, že tu máme schránkovú firmu!

„Rada pri svojom rozhodovaní vychádzala z rozsudku Najvyššieho súdu SR, prihliadla na všetky okolnosti veľmi zložitej situácie, ako aj na to, že platnosť súčasnej licencie sa skončí v decembri 2013," povedal predseda Rady Miloš Mistrík. Po vyhodnotení všetkých podkladov sa Rada rozhodla pre uchádzača, u ktorého je najväčší predpoklad efektívneho využívania pridelených frekvencií, a to ako z programového, tak aj ekonomického hľadiska.

Toľko pár informácií z médií. Neveril som vlastným ušiam a očiam, keď som sa dozvedel túto správu. Veril som, že tento štát má aspoň toľko rozumu, že bude rešpektovať rozhodnutie Ústavného súdu. Nie. Nerešpektuje. Rada pre vysielanie a retransmisiu by sa v kľude mohla premenovať na Despotická-korupčná rada pre pridelovanie licencií. Je to hanba a toto, čo sa deje na Slovensku je vrchol drzosti. Bohužiaľ opäť musím skonštatovať, že je to všetko v nás. Sme ľahostajný voči všetkému čo sa okolo nás deje.

Zaslúžime si mať vlastný štát? Nie, pretože sa o dianie v krajine nestaráme. Krajinu musíme zvelaďovať, ale tento národ ju nechal na pospas socialistickej vlády a golierníkom čo si robia s touto krajinou čo chcú. Byť občanom znamená mať aj určitú zodpovednosť! Čo si o sebe myslíme? Prečo sme taký povrchný, egoistický a sprostý? Prečo sa stále držíme vlastnosti čo nie je moje, tak je ukradnuté a nejako bolo, nejak bude?!

Slovensko sa vracia do doby totalitného režimu. Áno, pretože sa strácajú normálne rádia a ľudia sú kŕmený totálnymi spľaškami či už v TV alebo iných rádií, ktoré opakujú tú istú pesničku asi 200 krát denne a ich relácie sú o ničom...Dokážeme čumieť na Smotánku a táto smotánka nám berie Rádio Viva čo budujeme všetci, čo sa zúčasňujú akcií, volajú do dopravného servisu a vykonávajú iné aktivity. Toto nie je záchrana niekoho rádia a ľudí, čo tam pracujú. Toto je naše rádio a necháme si ho vziať pochybnou firmou. Hlavne že Fico vykrikuje, že bude bojovať proti schránkovým a garážovým firmám. Obraz si môže spraviť každý.

Rovní a rovnejší. Príklad je Ukrajina a boj, síce za niečo, čo možno neskôr oľutujú... Toto sa na Slovensku nikdy nestane. Ukrajina by mala byť Slovensko a Slovensko Ukrajinou, kde môže vládnuť sociálna vláda orientovaná na kradnutie, úplatky, policajný teror a ľudia im môžu tlieskať.

Záchranou rádia Viva môžeme spraviť ďalší krok proti supom, ktorý sa snažia zničiť to, čo im nevyhovuje.

Volám sa Radovan Bajer a osud rádia Viva mi nie je ľahostajný!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Film roka vyhlásili dvakrát, Oscara má Moonlight (minúta po minúte)

Muzikál La La Land vyhral šesť cien, ale na konci večera sa udial veľký trapas.

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. S tvrdou silou nemáme šancu.

KULTÚRA

Oscar nemá logiku. 5 dôvodov, prečo vyhral Moonlight

Mal šťastie, že nie je sci-fi.


Už ste čítali?