Diaľnice ušité na mieru?

Autor: Radovan Bajer | 4.1.2014 o 19:24 | (upravené 4.1.2014 o 19:52) Karma článku: 6,48 | Prečítané:  264x

V priebehu pár minút som zastihol v správach jednu informáciu. Firmy ako Skanska, Doprastav a iné nemôžu stavať na Slovensku infraštruktúru. To znamená dialnice a železnice. Moja otázka znie prečo? Kvôli kartelom? Niekto to môže považovať za dobrý dôvod, ale viete na Slovensku, kde je vysoká nezamestnanosť a ľudia žijú hlavne z manuálnej práce "profesia robotník" je to tvrdý úder.

Znižujeme nezamestnanosť a zvyšujeme hospodársky rast! Toto sú slová vlády sociálnych istôt. Vlády jednej strany, jednej farby. Červená. Už v úvode som spomenul, že došlo k vytvoreniu black listu, ktorého cieľom je stopnúť známe firmy, ktoré majú dlhoročnú tradíciu z výstavby infraštruktúry.

Doprastav vzniká v roku 1953. Doprastav je modernou stavebnou spoločnosťou s viac ako polstoročnou históriou, ktorá je schopná ponúknuť realizáciu stavieb akéhokoľvek druhu. Prostredníctvom svojich organizačných jednotiek realizuje stavby na celom území Slovenska ako aj v zahraničí. Realizuje alebo dorealizovalo? Ako si chce Richter splni sľub, keď ide položiť spolu so svojim kolegom "odborníkom" 30.126 stupňa celzia, stavebné spoločnosti s dlhoročnou tradíciou? Je to dobré riešenie?

Z denníka Trend: NDS od nového partnerstva s firmou neodradil ani spadnutý most a mŕtvi robotníci pri Kurimanoch. Ružomberský úsek diaľnice D1 má stavať Váhostav-SK spolu s partnermi. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pridelila veľkú štátnu zákazku konzorciu firiem, ktoré dali v poradí až štvrtú najlacnejšiu ponuku. Váhostav-SK patrí do majetku Juraja Širokého, ktorý je dlhodobo považovaný za osobu blízku Smeru-SD. V súčasnosti realizuje dve ďalšie veľké diaľničné zákazky, ktoré však získal za predchádzajúcej vlády.

Z denníka Sme: BRATISLAVA. Veľké slovenské stavebné firmy bojujú o prežitie.

http://ekonomika.sme.sk/c/6887433/vahostav-neplati-dodavatelom-siroky-hlada-riesenie.html

Okrem Doprastavu, ktorý si zháňa nového investora, otvorene hovorí o problémoch aj podnikateľ Juraj Široký, ktorého firmy vlastnia Váhostav. Členovia jej manažmentu podľa Širokého skúmajú možnosti, ako z problémov von. „Hľadajú príležitosti v súkromnom sektore, zúčastňujú sa na tendroch na štátne zákazky, ale nevylučujú ani spoluprácu na projektoch v zahraničí,“ píše v stanovisku Široký...

Štát pomôže obom....

Čítate to dobre? Na jednej strane ide pomáhať a na druhej ide firmu Doprastav a.s. položiť na kolená? Ako má chápať tomuto rozhodnutiu? Je viac než jasné, že pán Široký je naklonený strane Smer. Ututlalo sa predraženie rekonštrukciu zimného štadióna v Bratislave a dodatočne schválila black stavba hotela hneď vedľa štadióna. Do teraz na to Bratislava dopláca prázdnou pokladňou. Utvorte si vlastný názor aj Vy.

Pikoška číslo dva: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/298973-vahostavu-sa-na-dialnici-dari-bude-prijimat/

Firma VÁHOSTAV Žilina bola založená dňom 01. 07. 1954 vtedajším Ministerstvom stavebníctva Československej republiky. Jej poslaním bolo budovanie priehrad a hydroelektrární na strednom a hornom toku rieky Váh, čo bolo zavŕšené výstavbou Vodného diela Liptovská Mara; Prečerpávacej vodnej elektrárne Čierny Váh; vodárenských nádrží Nová Bystrica, Málinec, Turček a Vodného diela Žilina.

Teda firma, ktorá stavala väčšinou vodné diela ide konkurovať firmám, ktoré majú viac skúseností. Presne tak ako keby začala firma na výrobu práčiek konkurovať firmám na výrobu televízorov.

Kurimany a Studénka... Viac k tomu nedodám.. ďakujem za pozornosť a pekný večer ešte...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?