Som pripravený pre Slovensko

Autor: Radovan Bajer | 10.1.2014 o 8:43 | (upravené 10.1.2014 o 12:48) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  218x

Už to začalo. Je to všade. Predvolebná kampaň na prezidenta Slovenskej republiky. Či je to nezávislí kandidát, či je to opozičný alebo sám najvyšší, začal sa nám vŕtať do hlavy ako parazit alebo skrutkovať do zadnej časti tela? Na každého to vplýva inak.

Nechcem negovať žiadneho politika, robiť mu napriek, ale troška by som si chcel rypnúť do pána premiéra, ktorý sa predstavuje verejnosti ako Putin Rusom. Som kresťan, som dobrý, žil som ťažký život a podobné pre mňa irelevantné nezmysli.

Každú chvíľku počúvam zo všetkých strán, ako tento národ dopláca na sociálne istoty vlády jedného muža, jednej strany, jednej istoty. Možno nastal ten čas, dalo by sa povedať, že dnes by to už šlo, aby si tento národ začal uvedomovať, čo sa okolo neho deje a kam to všetko speje.

Nelegálny výrub stromov na Kolibe. Chcem vyzvať každého z Vás, aby zaostril svoj zrak na prácu policajtov a či túto kauzu dotiahnu do konca a naozaj za toto bude niekto trpieť tak, ako trpeli možno stromy, keď ich nejaký blbec nechal vyrúbať. Je to drobnosť, ale na takýchto pre Vás Slovákov drobnostiach treba začať budovať spravodlivosť, pretože dnes je to Koliba a zajtra to bude inde a nakoniec budú všade len štvrte zbohatlíkov a oligarchov, ktorí budú chcieť žiť vo výškach nad tým hnojom, tou spodinou žijúcou tam dole...

Postrehli ste kauzy okolo dialnic? Písal som to v predchádzajúcom blogu, ako sa pekne dohadzujú štátne zákazky alebo ako sa to robí tak, aby to bolo tip-top. Pre niekoho. Mimochodom Slovač zbedačená, to sú aj Vaše peniaze, nie len peniaze z Bruselu. Včera zaznela kauza okolo trpiacich dopravcov na južnom Slovensku a nezmyselné poplatky zo strany štátu. Výsledkom je odrovnávanie malých a stredných podnikateľov. Prvá rana bol Skytoll, stav ciest ani nemusíme komentovať. Nemali ísť peniaze práve tam? Nie, keď prídete o nápravu, tak polícia v prvom rade zahlási: Neprispôsobili ste jazdu stavu a povahe vozovky. Keďže sú cesty deravé a aká je infraštruktúra, tak vypadá celá krajina, nemusím ďalej komentovať. A ministerstvo dopravy nemá záujem novelizovať nezmyselné zákony.

Ministerstvo školstva ide podporovať profesie, ktoré sú potrebné. Samozrejme, že vymenovali učňovksé remeslá. Tie, pre ktoré nie je vytvorený pracovnýc trh aj z toho dôvodu, že páni manažéri s tichým súhlasom štátnej moci odrovnali podniky, ktoré mali tieto pracovné príležitosti ponúkať. Začalo to za Mečiara. Ja neviem ako Vy, ale ja mám pocit, že SMER nepotrebuje mať vzdelanú vrstvu ľudí, ale hlúpu robotnícku triedu, ktorá bude žrať tie ich istoty.

Každý boží deň noviny prinášajú informácie o tom, ako naša súčasná vláda potápa občanov Slovenska. Istotami, byrokraciou štátneho aparátu a hádzaním polien zo strany ministerstva financií. Má tu platiť porekadlo: Sýty hladnému neverí?

Som pripravený pre Slovensko, ale treba sa opýtať, či Slovensko je pripravené pre Vás pán premiér. Pripraviť si ornú pôdu aj zmenou ústavy, aby tu vzniklo novodobé Bielorusko je jedna vec, ale Slovensko tvorí národ, čo tu vytvára hodnoty. Verím, že to Slovensko Vám ukáže, že Vás nechce. Alebo možno len tu v Bratislave pán premiér, aj tak tvrdíte, že Bratislava nie je Slovensko...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?