Vážený pán minister vnútra, ODSTÚPTE!

Autor: Radovan Bajer | 15.1.2014 o 8:59 | (upravené 15.1.2014 o 9:34) Karma článku: 17,52 | Prečítané:  244x

V posledných dňoch koluje v masmédiach nespočet veľa informácií o policajnom zásahu v Moldave nad Bodvou. Samozrejme sa tu nájdu ľudia, ktorých osud "nejakých" spoluobčanov majú v hlbokom vesmíre. Dobre, veď koľko krát máme s nimi problémy, že sa nič nerieši a štát je ľahostajný. Až do teraz. Spravila sa razia, do dnešných dní nebolo nič riadne vysvetlené, závery počúvame len z jednej strany. Ja pevne verím, že tento národ ešte nie je tak skazený, aby sme priali niekomu niečo zlé. Nezabúdajme, že tu máme aj pojem Prezumpcia neviny. Citujem: každý občan, ktorý je obvinený, že spáchal priestupok alebo trestný čin je považovaný za nevinného dovtedy, kým sudca nevznesie právoplatné rozhodnutie o jeho vine (pričom nezáleží na tom, či ho naozaj spáchal, alebo nespáchal).

Toľko na úvod, ešte na margo doplním jednu vec: Občan je obvineným z priestupku, len čo správny orgán vykonal voči nemu prvý procesný úkon. Na takého občana sa hľadí ako na nevinného, kým jeho vina nebola vyslovená právoplatným rozhodnutím. Obvinený z priestupku má právo vyjadriť sa ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu a k dôkazom o nich, uplatňovať skutočnosti a dôkazy na svoju obhajobu, podávať návrhy a opravné prostriedky. K výpovedi ani k priznaniu ho nemožno donucovať.

A čo realita? Nechcem obhajovať marginalizované skupiny, tento článok alebo skorej výzva je upozornenie na fakt, že čo sa na Slovensku deje. Nie som platený pani Janou Dubovcovou, nie som člen žiadnej mimovládky na ochranu verejných práv.Som občan SR tak ako aj Vy a aj takouto cestou mám právo vysloviť svoj názor. Dobre vieme aké sú na Slovensku pravidlá, akú máme justíciu, generálnu prokuratúru a policajtov. Samozrejme česť výnimkám. Ale keď sa hlbšie zamyslíme nad konaním policajtov a porovnáme to s podobnou situáciou vo Veľkej Británií a dáme si vedľa sebe reakcie ministra vnútra u nás a šéfa polície u nich, tak nám víjde obrovský nepomer. Voči nám samozrejme.

Vykrikujeme, že už máme dosť podporovania menšín sociálnymi dávkami, urážame sa, keď nás EU obviňuje z diskriminácie voči Rómom (Cigáňom). Samozrejme sa bránime a argumentujeme. Keď sa táto kauza prevalí a dostane sa na pôdu EU, kde čakajú ako hladné supy na takýto prešľap štátu, tak čo povieme teraz? Čím sa budeme brániť? Stačí si pozrieť reakcie a vystúpenia nášho ministra vnútra. Je to obyčajné arogantné správanie, hrubé, povýšenecké a dokonca mám taký pocit, že on nemá úctu k občanom SR.

Na začiatku som písal niečo o vine a nevine. Pre ministra vnútra je každý, kto niečo spáchal, neobčan SR. Tak ja neviem, nedávno praskla z úst premiéra Fica informácia o tom, že Bratislava nie je Slovensko, teraz sa podobným štýlom vyjadruje aj minister vnútra.Je darmo, že človek spácha trestný čin neumýselne, príkladne dopravná nehoda. Je koniec. Takýto človek už nie je občanom. Je nič. NULA. Nechcem Vás chytať za slovíčka pán minister, takto to vyznieva v očiach verejnosti. Ak spáchal trestný čin dobrodruh v Iráne, ktorý nakrúcal nad zakázaným územím video a dobre vedel, môžu byť z toho problémy, tak by mal byť pre ministra vnútra takýto človek vyvrhel a nie je občanom SR, pretože nemá práva. Tak sa pýtam, prečo sa tam trhali všetci z vlády na čele s premiérom? Pán Fico, robili ste si predvolebnú kampaň?

Vážený pán minister vnútra, vzhľadom na fakt, akým spôsobom vystupujete pred občanmi SR, ako arogantne sa správate, ako vyvolávate neistoty pred občanmi SR, ktorí sa môžu v súčasnosti aj na základe zásahu v Moldave báť akejkoľvek represie zo strany polície, že otvárate dvere do doby ŠTB, že konáte tak ako v Bielorusku alebo na Ukrajine, Vás chcem vyzvať, aby ste okamžite podali demisiu a odstúpili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?