Štát chce šetriť na rodine, vyhovára sa na Lucku!

Autor: Radovan Bajer | 17.1.2014 o 22:43 | (upravené 18.1.2014 o 9:11) Karma článku: 8,55 | Prečítané:  332x

"Štát bude chcieť od nich vedieť, či dieťa umiestnili do škôlky, či zostalo s rodičom doma, prípadne či sa oň stará babička v inom meste. Toto opatrenie má zabrániť opakovaniu takých tragédií, ako sa stala v prípade týranej Lucky. Novú oznamovaciu povinnosť pre rodičov obsahuje novela zákona o prídavku na dieťa a Národná rada ju už posunula do druhého čítania. Ako zdôvodnil hovorca ministerstva práce Michal Stuška, podnetom k takejto zákonnej úprave boli najmä tragické prípady ostatných rokov. „V období medzi tretím rokom, keď sa obvykle prestáva vyplácať rodičovský príspevok, a rokom šiestym, keď sa začína povinná školská dochádzka, toho úrady práce a sociálnych vecí vedia o dieťati len veľmi málo,“ uviedol hovorca."

Ako na Nový rok, tak po celý rok. Z dielne byrokratických sociálnych úradníčkov prišla ďalšia správa. Tešme sa rodičia, sociálne mysliaca vláda pre Vás pripravala ďalšiu perličku. Oznamovacia povinnosť.

Nie je tomu tak dávno, ako sa náš ctený minister vnútra vyznamenal oznamovacou povinnosťou pre ľudí, čo sa budú zdržovať mimo územia SR viac ako 90 dní. Lebo medveď.. Tak by som mohol charakterizovať jeho argumenty. Aby toho pre občana Slovenskej socialistickej republiky (SSR) nebolo dosť, súdruh minister Richter prišiel s ďalšou informáciou, ktorú som citoval na začiatku...

Aký má význam táto byrokratická patália? Je argument nebohej Lucky to pravé orechové? Univerzity a súkromné školy vychŕlia každý rok desiatky sociálnych pracovníkov. Dobre vieme, že je to len číslo, pretože reálne sa tomuto povolaniu alebo profesií venuje možno pár z nich. Sociálny pracovník je úradníček, ktorý je zasypaný nezmyslami a skutočnú prácu si nerobia 100%, pretože na ňu neostáva čas. A tak sa stáva to, čoho sme boli svedkami. Tragédia. Zlyhal systém, zlyhal sociálny systém.

Máme tu pomaly, ale isto návrat k proletariátu. Lenže toto sa len veľmi okrajovo podobá dobe, ktorú naše mamičky poznali. Sociálne sestry hneď po narodení nabehli do rodiny, kontroly či už zdravotné alebo iného charakteru boli na dennej báze. (obrazne) Rodič sa nemusel starať o nič, systém ho mal pod ochrannými krídlami a tak som aj ja na základe dopisov chodil na lekárske prehliadky a očkovania. Spomínam si na dobu, keď k nám chodili na kontrolu, či máme dobré domáce prostredie...

Čo dnes? Nič. Všetko ostalo na rodičoch. Ak rodič spraví prešľap, štát ho odmení... Odobratím aj tak úbohých príspevkov. Nie je Vám hanba pán minister RICHTER? Nečinnosť sociálneho aparátu, ktorí je premnožený úradničinou a byrokraciou teraz idete repasovať tak, že ste na krk občanom hodili ďalší kríž starostí? Načo tam máte vôbec ľudí? Ako je možné, že pred x rokmi, keď nepoznali internet, siete, PC a NB vedeli o Vás každý krok, ktorý Vaše dieťa spravilo. Teraz? Nevie nič.

Štát sa nestará a nemá sa záujem starať. Vaši sociálny pracovníci a úradníci boli odbremenení od povinnosti sa starať. Teraz to musí robiť rodič a sociálny pracovník zdvyhne svoj ctený zadok až vtedy, keď sa náhodou mamička pozabudne niečo oznámiť, pretože sa musí obracať, aby vedela uživiť svoje dieťa a rodinu. Vás, čo nosíte vo vačku finačnú hotovosť cez tisícky Eur to nemusí zaujímať.

Preto sa Vás touto cestou pýtam, aký má skutočný význam tento paškvil, ktorý vyšiel z Vašich rúk? Toľko prešľapov spravili sociálny pracovníci, toľko prúserov a nesprávnych rozhodnutí, že povinnosť hlásiť miesto dieťaťa od 3(2) do 6(5)rokov je totálna hlúposť. A čo dieťa nad 6 rokov?

Čo dodať záverom? Umelé znižovanie nezamestnanosti bol len začiatok, teraz ideme znižovať počet ľudí poberajúci rodičovský príspevok. Aj vďaka takým malichernostiam, ako nám v poslednej dobe prezentuje Richterovo ministerstvo.... Ak si myslí, že takto sa ukáže ako sociálny človek, tak je na omyle...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?