Fico sem, média tam, takto na to pozerám!

Autor: Radovan Bajer | 15.2.2014 o 19:53 | (upravené 16.2.2014 o 9:58) Karma článku: 19,71 | Prečítané:  258x

19.00 a známa znelka spravodajstva na Markíze. Pekný záber na usmievajúcich sa novinárov alebo po lopate moderátorov TV novín. Rýchla znelka, rýchly blok a ideme na vec.

Blíži sa čas volieb a kandidáti na prezidenta využívajú rôzne formy kampane. Každý deň a nie je tomu tak ani teraz. Dnes večer prebehla TV Markízou správa o stave výberu daní, kde sa ako pán boh zjavil Fico a prednášal o kvalite výberu daní na Slovensku. Hmm, super, to že bol konfrontovaný pánom Leškom ešte znesiem, ale čo neznesiem je správa, že keby nebol výber daní taký aký je a stále sa prehlbujúci deficit Slovenska by zapríčinilo, že Kažimír alias Kazigraf, ako ho slangovo prezývajú, by nemal na rodinné dávky. Ale! Nie je tomu tak, pretože náš pán Fico a jeho sociálna vláda vyžmýkala viac peňazí od daňových poplatníkov. Aký úspech, že?

TV správy

Ono by to nebolo až také zlé, keby.. Keby príkladne nezamestnanosť na Slovensku nerástla, ale klesala, lenže opak je pravdou a táto vláda to pekne zatajuje alebo schválne klame, keby sa nerobili štatistické úpravy o stave ekonomiky na Slovensku. Veď len nedávno Kažimír priznával problémy na Slovensku, sci-fi jednej poisťovne spadol ako domček z karát pre nedostatok peňazí. Čo to znamená? Bežný Smerácky volič a potencionálny volič Fica za prezidenta nepostrehol z tejto správy nič negatívne, veď nám tu Fico prednáša vízie o poklese nezamestnanosti, v podstate aj áno, pretože čoskoro začne sezónna práca a na chvíľku bude treba pracovité ruky v poľnohospodárstve a možno v stavebníctve, údajne sa zlepšujú aj ekonomické predpoklady pre automobilový priemysel, aj keď vieme, že trh je totálne presýtený a dokonca aj ten ázijský. Lenže tá veta o tom, že keby dane nevybrali 100% znamenalo by to škrt pre rodiny a mamičky už nepostrehli... Teda štátna pokladnica je prázdna Vážení súdruhovia SMER-SD a treba ju naplniť aj prípravami predaja akcií Telekomu a výberom daní. Republika upadá do záhuby pod vedením Smer-SD, ale všetko je ok.

A akú úlohu v tom hrá Markíza? Takú, že jej spravodajstvo stojí tak za dve veci respektíve za zamyslenie samotnej existencie TV novín, veď namiesto toho, aby sa tu poukazovalo na katastrofálny stav republiky, treba dať do hlavného spravodajstva debakel hokejistov. Pravdu povediac, každého koho poznám má slovenský hokej a ZOH u sedacieho ústrojenstva. Keby bolo spravodajstvo objektívne, tak by začalo skúmať hlbšie tvrdenia Fica a jeho kabinet. Paradoxne na tom všetkom je to, že ako vsuvku uviedla Markíza reportáž o slovenských ženách, ktoré opúšťajú pre nedostatok práce a peňazí Slovensko a nechávajú rodinu na mužoch. Ale až na záver správ, kedy už majú správy všetci pokrk a prepínajú kanál.

Graf

 

Takže na jednej strane sa tu Fico prezentuje ako majster bombastik a na druhej strane príde reportáž o zlej finančnej situácií slovenských rodín. Keby mala Markíza gule, tak by táto reportáž bola odvysielané hneď ako ďalší spot po super prejave pána Fica. Ale to by zrejme musel v Markíze niekto chcieť, respektíve by musela byť TV Markíza nestranná. Ale po tomto o to vážne pochybujem. Žurnalistika je pekná vec, ale nie v prípade Slovenska a jeho masmédií. A samozrejme netreba zabúdať na trapné reklamy, ktoré prerušujú vysielanie správ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?