Jedno veľké ďakujem

Autor: Radovan Bajer | 19.2.2014 o 13:20 | (upravené 19.2.2014 o 13:58) Karma článku: 4,86 | Prečítané:  1333x

Tento článok je možno ponaučením pre nás všetkých, aby sme sa nezahrávali s tým naj čo máme a to je naše zdravie. Tento článok je zelenou oázou v púšti plnom negatív, ktoré padajú na naše zdravotníctvo. Každá minca má dve strany. Na jednej je môj otec a na druhej lekári a sestry.

Nikdy nepodceňujte svoj zdravie a vždy hovorte všetko, čo Vás bolí alebo trápi! Toto bohužiaľ podcenil môj otec a skončil tam, kde nikto z nás nechce, aby skončil. Na internom oddelení ružinoskej nemocnici. Presnejšie oddelenie na piatom poschodí, časť B.

Nechcem opisovať to, čo som tam videl a zažil, je to pre silné žalúdky. Nie pre prístup personálu, ale samotné prostredie, kde ležia zvyčajne starší pacienti, ktorí už nie sú sebestačný a potrebujú pomoc blízkych, ale aj cudzích, ktorí sa stávajú našou rodinou, blízkymi, priateľmi. To prostredie je pre mňa ponaučením, aby som si viac uvedomoval, ako treba podporovať sestry a lekárov, na ktorých sa sypú "aj zo štatistík pustených do éteru z ministerstva zdravotníctva" negatívne informácie o výške platu a o tom, ako sa majú dobre a čo vlastne chcú. Širšiu verejnosť nezaujíma to, koľko zarába sestra alebo lekár do doby, pokiaľ nepotrebujeme pomoc. Samozrejme nie je vždy všetko tip-top, ale nechcem písať negatíva, ktoré počujeme z masmédií alebo z vyprávania. Nechcem sa rozpisovať, ťahať sem politiku alebo chyby.

Budem stručný. Toto je jedno úprimné a zo srdca veľké poďakovanie všetkým lekárom a sestričkám, ktoré sa starali o môjho otca a boli mi náhradou tam, kde som absentoval, pretože som nemohol byť všade a stále. Je to poďakovanie všetkým ľuďom, ktorí vykonávajú prácu sestier, laborantov a lekárov a v podstate všetkým, ktorí sa starajú o chod nemocníc a zdravotníckych zariadení. Čas plynie ďalej a všetko sa raz stratí, ale verím, že toto poďakovanie a informácia o tom, že aj v tom negatívnom "(pobyt v nemocnici)" treba hladať pozitíva, pretože aj tam pracujú ľudia, na ktorých sme závislí, tu ostane stále.

Záverom chcem ešte raz poďakovať všetkým ľuďom z interného oddelenia nemocnice Ružinov a veľmi milej lekárke, ktorá je pre môjho otca anjelom strážnym.

 

Ružinov hope

 

Obrázok z www.slovenski-katolici.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?