Čierna stavba v Ružinove môže dostať povolenie!

Autor: Radovan Bajer | 20.3.2014 o 10:43 | (upravené 20.3.2014 o 13:00) Karma článku: 2,59 | Prečítané:  396x

Tento blog je o niečom, čo trápi nie len mňa, pretože sa ma to priamo dotýka, je to aj o ignorancií ľudí z Miestneho úradu Ružinov, ktorých tam už dnes nestretnete. Petície a žiadosti nepomohli a výsledkom bola čierna stavba polyfunkčného objektu na rohu ulíc Komárnická, Smolnícka, Solivarská.

Ako to celé začalo? Na úvod by som spomenul firmu VBC Real s.r.o., ktorá to všetko začala "zastrešovať". Hľadal som na internete informácie o tejto firme, pár obrázkov zo stavieb niekde v zahraničí. To je všetko..Nevadí, podľa informácií z Miestneho úradu Ružinov sa pozemok pod inkriminovanou stavbou pohadzoval od majiteľa k majiteľovi a celé sa to zamotalo. Na začiatku uzla bol magistrát ako vlastník pozemku, ktorý ignoruje ľudí a predáva majetky ako treťotriedny tovar na burze a na druhej strane uzla sú obyvatelia ako rukojemníci. V uzle je stavebný úrad Ružinov, ktorý chvalabohu nie je ľahostajný voči tomuto problému a snaží sa bojovať. Železo sa kuje za horúca. Prvý problém nastal pri ignorovaní petície. Už na samom začiatku mala byť verejnosť informovaná o plánovaných zámeroch, mohla sa viac zmobilizovať a zaútočiť všetkými dostupnými legálnymi prostriedkami. Zelený Ružinov. To bol krásny slogan v dobe, keď ešte boli slovenské koruny. Samozrejme nechcem naraziť na korupciu, bože chráň, ale ako si mám vysvetliť takéto konania, doslovne bezohľadné priam až agresívne voči verejnému záujmu.

 

1

2

V roku 2011 opravte ma, keď sa mýlim mala začať stavba. Nestalo sa nič a tesne po skončení povolenia prišla partia z VBC real a na rýchlo oplotila pozemok. Tušili sme, že nie je niečo v poriadku, ale zastaviť sa bohužiaľ nedali. Olej do ohňa priliali ešte viac, keď sa začali výkopové práce niekedy v polovici roka 2012, ale tu už zasiahol aj na protest obyvateľov stavebný úrad a stavba bola ukončená. Súdne spory a prieťahy, prehadzovanie si prípadu ako horúci zemiak zo súdu na súd a odvolávania. Prešlo niekoľko rokov a na moju otázku smerovanú na stavebný úrad som sa dozvedel jednu zaujímavú informáciu. Posledný majiteľ uvedenej jamy chce dokončiť stavbu. Na to samozrejme potrebuje súhlas zo stavebného úradu a tu je čas na nás. Ľudí, ktorí majú k tomu čo povedať, ktorí nechcú takéto stavby mať pod nosom a stratil ilúziu o tom čo je Ružinov. Naše zelené mesto. Stačí sa pozrieť na koniec Ružinovskej, kde vyrástla krásna dominanta kúsok od obratiska električiek a pár metrov od vedenia 110kV. V takomto dome určite budú „všetci“ zdraví a pojem elektromagnetického poľa a jeho pôsobenie na ľudský organizmus je developerovi ukradnutý. A možno je roh domu postavený tak, aby nepreniklo žiarenie do domu v podobe baritovej steny alebo dokonca olova. Developer je ako rakovina. Bohužiaľ je to tak, pretože jeho záujmy sú nad záujmom verejnosti a môžete byť pod 100% ohranou, oni si voči Vám slabé miesto nájdu.

4

5

7

8

Všimnite si ako si pekne developer ukrojil z parkovacích miest. Dobre vieme, že parkovacia politika je na bode mrazu a vo večerných hodinách je problém s parkovaním. A keď nastane takáto situácia, ostanete zúfalý.

Preto Vás chcem všetkých, ktorých sa táto stavba týka, aby ste mali otvorené oči a začali sa verejne zaujímať. Volať na stavebný úrad Ružinov, pýtať sa, písať starostovi.

P.S. odkazujem všetkým, že to tak nenechám a čoskoro Vás navštívim s petíciou a návrhom zorganizovania protestných akcií.

Ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?