Volebný okrsok číslo 52!

Autor: Radovan Bajer | 29.3.2014 o 21:38 | (upravené 29.3.2014 o 22:11) Karma článku: 11,53 | Prečítané:  284x

Včera som v blogu písal o obavách, ktoré by nastali v prípade, že Ficovi pôjde o krk.. Voľby a možné manipulácie alebo iné pochybenia. Iste ste postrehli v Markíze reportáž o tom, ako sa človek dozvedel, že jeho meno už bolo zakrúžkované. Keďže som bol nie len svedkom, ale ja osobne som to riešil a dokonca moja polovička tiež mala problém v okrsku číslo 52, okamžite sme to začali riešiť. Všetko zaznamenám v pár faktoch:

Ráno cca 10 hodín!

Ideme so susedom, jeho priateľkou a mojou priateľkou voliť. Volebný okrsok číslo 52! Počas zápisu som postrehol, ako sa sused začal hádať s komisiou, že jeho meno je zakrúžkované bez toho, aby tam bol. Medzitým išla voliť moja priateľka. Keďže pochádza mimo BA, mala voličský preukaz. Komisia má okamžite zapísať meno do zoznamu. To nespravila. Takže druhý problém.

Pár minút po desiatej riešime problémy s komisiou, ktorá sa začala ospravedlnovať za "chyby", pretože majú toho moc. Moc pár hodín po otvorení? Nepoviem večer, ale ráno?

Sused išiel voliť aj keď v podstate nemal a až po príchode predsedu volebnej komisie a preskúmavaní občianskeho preukazu mu povedali, že voliť nemôže. Ale komisia ho predtým voliť pustila aj keď nemala právo, pokým sa neprešetrí prípad. Nastala skutočnosť, že na jedno meno sa volí 2x. Ja som riešil problém, že meno mojej priateľky stále nebolo zapísané a voličské preukazy sa odkladali pekne na kôpku. Po 15 minútach kriku a sťažností meno napísali. To už bolo vyvrcholenie, pretože predseda komisie neposkytol číslo na ÚVK a doslovne sa smiali z toho, aby sme sa šli sťažovať. Sused bol členkou komisie obvinení z podvodu!

10:29 volám na políciu a hlásim problém. Po príchode policajtov sa spravil záznam a okamžite sme boli nasmerovaný na Drieňovú, kde sedí ÚVK. Došli sme tam a prípad hlásili priamo pani Chmelovej.

Článok vychádza v denníku Sme ako informácia minúta po minúte a nielen v sme. Aj topky, aktuality a iné..

12:10 V bratislavskom Ružinove sa sťažovali na komisiu z okrsku 52 na Základnej škole Pavla Marcelyho. Podľa podnetu si komisia nedopisovala okamžite po prevzatí voličských preukazov občanov do zoznamu voličov, ale odkladala si ich pomimo s tým, že ich dopíše neskôr. Navyše, keď prišiel jeden z občanov voliť so svojim občianskym preukazom, jeho meno už bolo zakrúžkované, teda akoby mu vydali hlasovací lístok. O zaznamenaní podnetu informovala zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie Chmelová.

Poobede už vznikala na Markíze reportáž, ktorú sme zabezpečili pre suseda.

Poobede šok:

16:27 V bratislavskom Ružinove sa volič sťažoval, že prišiel voliť a už bol v zozname voličov zapísaný ako odvolený. Podľa Ústrednej volebnej komisie zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že v okrsku postupovali správne.


Nuž takto to chodí na Slovensku. Všetko bude ok a nakoniec sme hlupáci. Sused, Ja, moja polovička, polovička mô suseda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?