Ďalšia krutá rana pre svet

Autor: Radovan Bajer | 18.7.2014 o 7:38 | (upravené 18.7.2014 o 7:43) Karma článku: 3,67 | Prečítané:  291x

Áno, je to tak. Už druhý krát za poslednú dobu sa stalo to, čo nikomu neprajem. Stratu svojej rodiny, blízkych, priateľov alebo známych, kolegov alebo iných nám blízkych ľudí. Hovorím o páde lietadla alebo jeho rýchlemu koncu prostredníctvom bojovej techniky. Malaysia air dostala krutý úder.

Denníky sa predbiehajú o tejto tragédií.. Aj Sme. Je viac než zaujímavé, že každý článok o páde lietadla a možných príčinách je bez diskusie. Ok, vieme, že denník SME je ako vetrolam a točí sa tam, odkiaľ fúka vietor, ale vráťme sa k lietadlu. Včera vo večerných hodinách vo svetových médiach a dokonca aj na ruskej TV Ostankino zaznela zaujímavá informácia. Tou je, že ukrajinský tajný nahrali rozhovor Kozákov, ktorý komunikovali so separatistami, že zostrelili lietadlo a hlásili počet obetí, batožiny, dokumenty a dokonca hľadali aj zbrane. Ale niekto povie, že to Ukrajinci mohli aj vykonštruovať. A v tomto bode sa otvárajú dve cesty. Prvá je tá, že Kozáci alebo separatisti, ktorý sú posadnutý bojom chceli zostreliť transportné lietadlo a zamerali civilný Boeing alebo a teraz druhá myšlienka, ktorá kolovala médiami a ruskou TV bola skutočnosť, že Ukrajinci chceli zostreliť dopravné lietadlo, na ktorého palube sa mal údajne viesť Putin po návrate z Brazílie... Kde je pravda sa nikto nedozvie. Obviňovať jedných alebo druhých je zbytočné. Zomrelo 300 nevinných ľudí a masmédia sú tiež zodpovedné. Prečo? Pretože vedia aká je pravda, ale zastierajú a dezinformujú tak ako aj denník SME, ktorý nenapísal alebo nepíše všetko. Aj o tých Kozákoch..

Bol to rýchly blog? Nechcel som písať o konšpirácií, tých je v bulvároch viac než dosť. Pretekajú sa aj počtom obetí. Jeden napíše 294, druhý ho predbehne a napíše 297. Sme lepší, lebo sme dali viac obetí. Kde to žijeme? V dobe, keď každého zaujíma len tragédia, utrpenie. A to všetko na nevinných civiloch a bežných ľudí, ktorí chcú žiť tak ako príkladne ja, ráno vstať, spraviť si kávu a tešiť sa z ďalšieho dňa. Nikto z nás sa nikdy nedozvie, čo stálo za pádom lietadla a nikto z nás sa nikdy ani nedozvie, čo sa stalo s druhým lietadlom nad Pacifikom. Je nám to jedno? Nás to nezaujíma? Malo by. Čo keď záhadným spôsobom padne iné lietadlo a v ňom niekto blízky. Ten skľúčený pocit, že sme bezmocný, ten výkrik do neznáma, aby nám povedali pravdu a pohľady druhých, ktorý na Vás budú pozerať ako na psychopata a v médiach budete čítať len takéto bulvárne keci, tak ten neprajem naozaj nikomu. A na záver?

.......................................................................................................................................................

ďakujem v mene všetkých, čo si uctia pamiatku tejto tragédie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?