MEDIAPRINT-KAPA - a Ružinov

Autor: Radovan Bajer | 13.11.2014 o 20:06 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  392x

Spoločnosť MEDIAPRINT-KAPA je najväčším distribútorom tlače na území Slovenskej republiky s najširšou ponukou novín a časopisov s celoslovenskou pôsobnosťou a vlastnou formou doručovania. Prostredníctvom našej dopravnej a distribučnej siete sa noviny a časopisy z Vášho vydavateľstva dostanú na všetky predajné miesta orientované na predaj tlače.

Toľko na úvod, citované z ich stránky. Spoločnosť, má zrejme tradíciu, má sieť distribútorov, prepravné kapacity, priestory, proste infraštruktúru, ktorá úzko súvisí s distribúciou tlače.

Je skoro ráno, smenári idú do práce, čoskoro aj ostatní ľudia a v dopravných prostriedkoch stretávam ľudí, ktorí ťahajú vozíky a tašky.. Zvyčajne sa jedná o starších ľudí, medzi nimi aj hendikepovaní ľudia. Nevadí, veď je to život a každý človek má právo na prácu a byť súčasťou spoločnosti, byť užitočný. Keď ich stretávam každý deň, začínam si ich ako rodený Bratislavčan viac všímať, sledovať, postupne som si ich zaradil do skupiny ľudí, ktorí predstavujú pre Bratislavu niečo iné. Niekto ako Rudo Koro Ulehla, niekto ako Schone Náci, ako ľudia, ktorí postávali v starom meste a predávali parkovacie karty a nahradili ich stroje. V súčasnosti ich už stretávam len ráno, keď ťahajú plné tašky novín smerom do Ružinova. O kom hovorím? O doručovateľoch spomínanej firmy. Doručovatelia spomínanej firmy chodili do budovy Slovanetu na Záhradníckej ulici. Vytratili sa odtiaľ. Začal som troška pátrať a hľadať, kde vlastne doručovatelia chodia pre noviny?

Na Prešovskej ulici je nenápadná garáž, presnejšie lokalita Starý Ružinov. Nikto si to nevšimne, ja som zbystril pozornosť. Na garáži je nálepka hore uvedenej firmy. Zistil som, že doručovatelia, títo pracanti chodia pre noviny do garáže. V 21. storočí je skladom firmy garáž. Do dnes tomu neverím, neverím ako môžu ráno ľudia chodiť tam. Žiadne teplé miesto v zimnom období alebo nečase, kde je sociálne zariadenie?

Citujem "Máme vybudovanú vlastnú stabilnú doručovateľskú sieť so štrnástimi pobočkami na celom území Slovenska, pokrytú vlastnými doručovateľmi pre adresné doručovanie. Doručujeme v ranných hodinách najneskôr do 9,00 šesť dní v týždni vrátane soboty. Celkové aktuálne pokrytie SR vlastnou doručovateľskou sieťou je 69%"

Toto je na ich stránke. Keby distribuovali letáky Lidl, Kaufland, Billa, ktoré sú zadarmo, tak nepoviem nič. Úsporné opatrenia. K tomuto nemám viac čo dodať, je na Vás, aký si urobíte obraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?