MČ Ružinov aneb zo života poslanca 1.

Autor: Radovan Bajer | 16.1.2015 o 23:07 | (upravené 17.1.2015 o 10:36) Karma článku: 4,50 | Prečítané:  373x

Kde bolo, tam bolo, kde sa kupovali predražené CT-čka a korupcia vládla svetom, bola ideálna krajina menom Slovensko. Hlavný vodca bol a mal stan v Bratislave a toto mesto malo aj svoje mestské časti. Jednou z nich je Ružinov, kde pôsobím ako poslanec. Tento blog je o mojom pôsobení, čo som spravil, nespravil, kde opisujem svoje zážitky, snahy a v podstate všetko, čo by sa hodilo ako námet pre knižku od EvitaPress.

Nemám v úmysle písať o tom, ako prebiehala predvolebná kampaň, snáď len to, čo ma oslovilo najviac a to pán Buocik a jeho ponuka káv, keby mal mať živnosť, odporučil by som mu Hlavnú stanicu, tam by sa uživil a myslím si, že by mal aj skvelých poslucháčov.

Po absolvovaní sľubu a formálnych vecí som sa ujal ako poslanec. Keď si niekto myslí, že je to jednoduchá vec, nemá pravdu. Nemám svoj život a všetok čas venujem tomu. Samozrejme mám svoju bežnú prácu a na fajront mením kabát a stáva sa zo mňa poslanec. Sedenia na zastupiteľstve sú bežná vec. Stretávame sa raz mesačne verejne pred kamerami, ružinovčanmi, starostom a inými dôležitými funkciami. Hovorí sa tomu zasadanie miestneho zastupiteľstva. No nie je to všetko, ono každý poslanec má svoju funkciu. Je to funkcia posla. Je to hlavný človek pre tých, ktorý ho volili, je to ich hlas. Teda mal by byť, či to tak je aj v skutočnosti, nech si posúdi každý z Vás. Dal som Vám link zo zasadnutia, kde môžete vidieť prácu poslanca. Ja sa tam tiež vyskytujem, mám reč, komentár, nemlčím. Nie som falošný a nepretváram sa. Nehrám sa nič. Ľudia ma poznajú, stretávam ich dennodenne na ulici, pozdravím ich. Oni ma poznajú, ja všetkých nie, ale môžu ma zastaviť, prihovoriť sa mi a ja im odpoviem. Som taký Schone Naci Ružinova.

Okrem toho, že som v tzv. komisiách, som aj v radách škôl. Keďže sa rozbieham, neviem Vám teraz presne povedať čo, kde a ako, ale verte, že je to len otázka času a dostanem sa do diania.

Rekapitulácia, pred voľbami som niečo ľuďom sľúbil a to som sa a snažím sa aj splniť. Zhrniem to v kocke. Ako prvé by som chcel povedať, ako dopadla kauza Mediaprint Kapa. Písal som aj na to blog. Snažil som sa pomôcť ako sa len dalo. Výsledok je ten, že táto promo firma nakoniec garáž zruší a doručovatelia budú mať svôj box (kontajner), kde si budú brať tlač. Veľmi ma to mrzí, pretože z garáže prejsť na krabicové riešenie je ešte horšie, než som očakával. Čakal som dôstojné podmienky pre doručovateľov, ktorí potrebujú teplo, tekutiny, toaletu. Ale na Slovensku je to tak. A pri podnikaní obzvlášť. 

http://bajer.blog.sme.sk/c/369059/mediaprint-kapa-a-ruzinov.html

Predaj sudového vína na trhovisku Herlianska. Ja som sa stretol s majiteľmi, porozprával som sa a analyzoval situáciu. Vzhľadom na to, že VPS-ka a rozhodnutie poslancov Ružinova a pani Tomáškovej iniciatíva  bolo/a také/á ako/á bolo/a, celé toto môžem uzavrieť s tým, že to bude ešte boj na dlhé trate. Ja viem, že každá minca má dve strany, že sa tam, nalievalo lacné víno, čo využívali hlavne asociálne skupiny, no zrušiť teno biznis znamená straty pre určité skupiny. Asociálne skupiny ostali naďalej a trhovisko je bez toho, čo k tomu patrí. No nevzdávam to, a budem sa snažiť aspoň za stanovených pravidiel predaj vína obnoviť.

Obnova účelovej komunikácie Trebišovská (garáže). Toto bude ťažký oriešok, pretože účelová komunikácia nepatrí mestskej časti, ale mestu alebo majiteľom. Tým pádom nemožno vynakladať finančné prostriedky z pokladnice na jej obnovu. Ale ako nám sľúbil pán Starosta, že sa to dá poriadku, po mojom úsilí a oslovení od  významných ľudí kultúrneho života, ktorí žijú v Ružinove, som na to pritlačil a mám to stále v prioritách.

Čierna stavba Smolícka-Komárnická. Sme v pohotovosti a keďže bývam v susedstve, mám to na očiach. Aspoň sa mi podarilo to, že prostredníctvom stavebného úradu som súčasného majiteľa donútil opraviť poškodený plot od asociálov a nárazového vetra, ktorý sužoval hlavné mesto v posledných dňoch.

Svetelná reklama herne Merkur-Komárnická. Na základe podnetu občanov, ale ja svojho, som toto riešil cez stavebný úrad a očakávam zmeny v prospech občana. Herní vyrástlo ako húb po daždi, bohužiaľ je to v kompetencií hlavného mesta a nie mestskej časti, takže máme zviazané ruky a ústa.

Výjazd z križovatky Stropkovská-Ružinovská. X krát som volal na mestskú políciu a hlásil im, že je to nebezpečná križovatka, pretože tam parkujú autá od doby, čo parkovisko nemocnice Ružinov prešlo do rúk súkromného investora. Keď nepomáha po dobrom, musí prísť represia. Je mi to ľúto, ale radšej pokuta ako pokrčené plechy. A nie raz.

Podnik Bokovka. Viackrát zaznelo toto meno na stretnutí s občanmi a zobral som si to pod krídla a bol sa na to počas víkendu v nočných hodinách pozrieť. Výsledkom je stretnutie starostu mč s majiteľom a obyvateľmi, ktoré by sa malo uskutočniť v blízkej dobe. Síce v Ružinovskej televízií sa k tomu vyjadril môj kolega pán poslanec Guldan, ale ja som to riešil už od 9.12.2014 od prvého podnetu. Nemám rád, keď si niekto prihrieva cudziu polievku, aj keď je dobrým zvykom spolupracovať.

Územné zóny Štrkovec a Cvernovka sú body, ktoré sú veľmi citlivé. Štrkovec pre garáže, ktoré sú v súkrmnom vlastníctve a hrozí ich zrušenie pre novú výstabvu a industriál Cvernovka, čo je moja srdcovka a čo budem brániť zubami a nechtami.

Toľko na začiatok. Možno je to málo, ale robím čo môžem. :)

Volám sa Radovan Bajer, som poslanec Ružinova za volebný obvod Štrkovec a som člen strany NOVA.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?